Wentylacja mechaniczna i rekuperacja

W nowoczesnym budownictwie wentylacja grawitacyjna jest coraz częściej zastępowana nowoczesnymi systemami mechanicznymi. Wentylacja mechaniczna ma wiele zalet – jest bardziej efektywna od grawitacyjnej, działa z taką samą efektywnością niezależnie od warunków atmosferycznych, a dodatkowo może być wyposażona w system odzysku ciepła. Rekuperacja (wentylacja z odzyskiem ciepła) to rozwiązanie zapewniające optymalną wymianę powietrza w obiekcie budowlanym przy jednoczesnym odzysku ciepła z powietrza usuwanego z budynku i przekazywania go do powietrza zasysanego z zewnątrz.

Wentylacja z odzyskiem ciepła FLRXIT

wentylacja mechaniczna warszawa

Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości wentylację z odzyskiem ciepła – systemy projektowane i wykonywane na bazie komponentów marki FLEXIT. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła FLEXIT to najbardziej ekonomiczna metoda wymiany zużytego powietrza na świeże. Wśród jej zalet wymienia się:

  • możliwość „wietrzenia” pomieszczeń bez otwierania okien,
  • odzyskiwanie ciepła z powietrza usuwanego i jego wykorzystywanie do ogrzania powietrza dostarczanego,
  • oczyszczanie powietrza dostarczanego przy użyciu najwyższej jakości filtrów.

Wysoka skuteczność systemu wentylacji i rekuperacja, zapewniają wysoką jakość powietrza dostarczanego, które jest czyste i dostarczane do wnętrza w określonej temperaturze.

Kompaktowa wentylacja mechaniczna KOMFOVENT

rekuperacja warszawa

Alternatywą dla rozwiązań FLEXIT jest kompaktowa wentylacja mechaniczna marki KOMFOVENT – zestawy przeznaczone do budowania prostych i funkcjonalnych systemów wentylacyjnych w pomieszczeniach. Zestawy KOMFOVENT powstają na bazie najnowszych technologii i najlepszych materiałów, dzięki czemu są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale przede wszystkim bardzo ekonomiczne w użytkowaniu. Sterowana automatycznie wentylacja mechaniczna z rekuperacją umożliwia łatwy i szybki wybór funkcji oraz ich dostosowywanie do bieżących potrzeb użytkowników.

Wentylacja mechaniczna KOMFOVENT pozwala jeszcze efektywnie dbać o najwyższą jakość powietrza w pomieszczeniach, co przekłada się na zdrowie i dobre samopoczucie osób je użytkujących. KOMFOVENT bardzo dobrze sprawdza się w obiektach biurowych oraz przestrzeniach mieszkalnych, za jego wyborem przemawia niskie koszty eksploatacji systemu wentylacji.

Wentylacja mechaniczna z montażem Warszawa

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Naszym Klientom oferujemy nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej, rekuperację oraz wentylację z odzyskiem ciepła. Zapewniamy fachowe doradztwo wraz z montażem wybranego systemu w obiektach na terenie miasta Warszawa i w okolicy.